Witajcie Warszawscy Usługodawcy!
Czy zastanawialiście się, jak uczynić swoje usługi bardziej dostępnymi i przyjaznymi dla wszystkich mieszkańców Warszawy? Jak sprawić, żeby Wasz lokal/miejsce usługowe było bardziej inkluzywne i dostępne? Jeśli tak, to projekt „Równe Miejsce – sieć współpracy miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji” jest właśnie dla Was!
Przystąpienie do sieci jest proste! Wystarczy, że:
Razem możemy uczynić Warszawę miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i otwartym dla wszystkich osób w niej mieszkających. Dołączcie do „Równego Miejsca” i pokażcie, że Wasza firma stoi po stronie równości i szacunku dla każdego klienta!
Razem zbudujmy sieć miejsc wolnych od dyskryminacji!
Więcej o projekcie
Projekt „Równe Miejsce – sieć współpracy miejsc usługowych wolnych od dyskryminacji” ma na celu stworzenie, rozbudowywanie i promowanie sieci współpracy warszawskich podmiotów świadczących usługi, które w swojej codziennej działalności dbają o kwestie równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.
Realizacja projektu polega na zachęcaniu do przystąpienia do sieci jak największej liczby instytucji, firm i organizacji świadczących usługi, które deklarują, że promują postawy wolne od dyskryminacji oraz przeciwdziałają nierównemu traktowaniu w dostępie do dóbr i usług świadczonych na terenie Miasta st. Warszawy.
Nieodłącznym elementem tworzenia i promowania sieci, jest udzielanie konsultacji podmiotom, które chcą przystąpić do sieci oraz zapewnienie wsparcia eksperckiego podmiotom, które do sieci już przystąpiły. Ponadto w ramach tworzenia i wzmacniania sieci prowadzone są również działania informacyjno-edukacyjne.
Celem tworzenia sieci współpracy Równe Miejsce jest przeciwdziałanie dyskryminacji w dostępie do usług świadczonych zarówno przez podmioty prywatne jak i warszawskie instytucje miejskie. Projekt wpisuje się także w urzeczywistnianie zasad i wartości wyrażonych w Polityce różnorodności społecznej Miasta st. Warszawy, przyczyniając się tym samym do tego, aby Warszawa była miejscem przyjaznym i otwartym dla wszystkich, np. bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, orientację seksualną czy przekonania.